عکس عروس

عکاسی عروسی 12

عکس های عروسی

عکس عروس و داماد از مراسم عروسی یادگاری هایی هستند که از مراسم عروسی به جا می مانند تا بعدها عروس و داماد با دیدن عکس های عروسی خاطرات عروسی برایشان زنده شود. به همین دلیل هم دقت و وقت زیادی برای پیدا کردن بهترین آتلیه عروسی صرف می کنند تا عکس ها با بهترین کیفیت گرفته شود.

عکس عروسی

عکس عروسی در زندگی هر زن و شوهری، یک یادگاری ویژه و درجه یک است که در آن ژست عروس و داماد تا سال‌ها می‌تواند یادآور خاطرات شیرین و دلچسب برای آن‌ها باشد. عکاسی عروسی نقشی بسیار مهم و حیاتی، در ماندگاری مراسم عروسی ایفا می کند بنابراین از حساسیت بالایی برخوردار است و انجام این عمل به بهترین صورت، حائز اهمیت فراوانی است

عکس های عروسی

مسلماَ شما هم مثل هر عروس دیگری دوست دارید آلبوم عکس عروسی زیبایی داشته باشید و در عکس هایتان زیباتر از همیشه به نظر برسید پس برای رسیدن به این امر بهتر است به یک سری نکات توجه کنید تا این بخش از عروسی را با رضایت کامل سپری کنید

سبک عکاسی خاصتان را پیدا کنید

 عکاسی عروسی

اگر مراسم ازدواجتان نزدیک است، حتما لیستی از عکس عروسی که نباید فراموش کنید تهیه کنید تا در روز عروسی از عکاستان بخواهید آن‌ها را برایتان در اولویت قرار دهد. اما ببینیم این عکس عروسی و ژست عروس و داماد کدام‌ها هستند که ممکن است فراموشتان شود؟

اولین قدم انتخاب یک عکاس حرفه ای  برای داشتن  یک آلبوم عکس عروسی بسیار زیبا است،سوالی که باید قبل از شروع به هر کاری بکنید این است که باید عکس های ایده آل خودتان را انتخاب کنید ؟ در اینجا باید بدانید که به طور کلی سه سبک برای عکاسی عروسی وجود دارد: عکاسی سنتی عروسی که در آن عکاس با کارگردانی ژست و لبخند شما  و نوردر محیط های آتلیه و از پیش آماده شده از شما عکاسی میکند، عکاسی مستند که در آن عکاس صرفاَ وقایع را مشاهده و ثبت میکند، و عکاسی هنری که عکاس با هنرمندی و خلاقیت از زوایای نامعمول و محیط های خاص ذوق هنری خود را در عکس های شما پیاده میکند.ابتدا با بررسی های مختلف سبک مورد پسند خودتان را انتخاب کنید

عکاسی عروسی

 در دومین قدم هیچ چیزی زیباتر از این نیست که  خود واقعیتان باشید ،بهتر است  راحت باشید و به این فکر نکنید که در مقابل دوربین قرار گرفته اید. سعی کنید چند روز قبل از مراسم ژست هایی که دوست دارید را خوب تمرین کنید

سومین قدم آماده شدن برای  ژست های عکاسی است ژست عروس و داماد در روز مراسم برای عکاسی دو نفره، انواع جذابی دارد که بسته به سلیقه عروس و داماد نتخاب میشود ، آماده شدن عروس هم طراحی خاص خود را دارد که  معمولا دراولویت  برنامه کار بیشتر عکاسان قرار دارد، اما گاهی  آماده شدن داماد  در این حین ممکن است فراموش شود.

 عروس و داماد ها باید حواسشان باشد که در عکس ها شانه هایتشان را صاف نگه دارند ،صاف نگه داشتن پشت و شانه ها حتی در هنگام نشستن نشانه اعتماد به نفس شماست. سعی کنید مدام لبخند بزنید تا حتی در عکس هایی که مهمان هایتان  در مراسم  بی اطلاع از شما میگیرند زیبا به نظر برسید.اگر با لبخند زدن در مقابل دوربین مشکل دارید چند بار بلند بخندید تا عضله ی صورتتان شل شوند و استرستان کم تر شود.

عکاسی عروسی 21

 امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شیکه هاش اجتماعی ممکن است خیلی از مهمان های جشن  ممکن است در حین مراسم و خیلی بی هوا با دوربین یا گوشی تلفنشان از شما عکس هایی بگیرند که مورد پسند شما نباشد و آن ها را در شبکه های اجتماعی خودشان  انتشار دهند بهتر است در ابتدا مراسم دوستانه از آنها بخواهید که  تا وقتی که خودتان عکسی را تایید نکرده ایدآنها را انتشار ندهند . و اگر احتمال می دهید که ممکن است با این درخواست ناراحت شوند میتوانید حداقل بخواهید که در عکس هایشان از فلش استفاده نکنند یا تنها در جایگاه مخصوص عکاسی از شما عکس بگیرند

برای زیباتر و با کیفیت تر شدن هر چه بیشتر عکس عروس علاوه بر عکاس و آتلیه ژست هایی که عروس و داماد در هنگام عکاسی می گیرند و مدل لباس عروس جدید در تهران نیز بسیار مهم است. به همین جهت بهتر است عروس و داماد قبل از مراسم ژست ها و فیگورهای مختلف را ببینند و از آن ها برای عکس عروس خود ایده بگیرند.

عکاسی عروسی 111

ممکن است تعدادی از عکس های عروسی در فضای باز مثل باغ و کنار دریا و …و تعدادی هم در فضای بسته مثل آتلیه عروس گرفته می شوند که هر کدام زیبایی و جلوه خاصی دارند. امروزه خیلی از عروس و دامادها ترجیح می دهند عکس هایشان طبیعی باشد و بدین منظور عکاس عکس های ناگهانی از آنان می گیرد تا عکس ها هر چه طبیعی تر باشند. عکاس باید سعی کند تا جای ممکن از دادن ژست ها و فیگورهای مصنوعی به عروس و داماد پرهیز کند.

زیباترین عکس های عروسی که نباید فراموش کنید

بهترین ژست ها برای عکس عروس

برای تهیه بهترین عکس های عروسی بهتر است عروس و داماد به آتلیه ای بروند که فضای زیبایی داشته باشد و در طراحی دکوراسیون آن از رنگ های خاصی استفاده شده باشد چرا که محیط عکاسی تاثیر زیادی بر هر چه زیباتر شدن عکس ها دارد. همچنین علاوه بر طراحی دکوراسیون آتلیه باید سیسم نورپردازی مدرن و مجهزی نیز داشته باشد.

بهترین ژست ها برای عروسی

زمانی که در جستجوی عکاسی مناسب برای عروسی خود هستید به هر آتلیه ای که رفتید از عکاس بخواهید عکس های عروس داماد های قبلی را بدون ویرایش و با ویرایش نشانتان دهد و هنگام دیدن عکس ها به روتوش، بک گراند و فضای عکاسی و نورپردازی عکس ها توجه کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که مهارت عکاس در گرفتن عکس عروس جزء نکات بسیار مهم می باشد. برای اینکه عکس عروس خاص و جذاب باشد بهتر است در عکس ها ژست طبیعی بگیرید و از ژست های مصنوعی دوری کنید و عکس عروس را خراب نکنید.

مجوز آتلیه عکاسی برای عکس عروس

برای انتخاب آتلیه برای عکس عروس حتما باید ببینید که آیا آتلیه مورد نظر مجوز دارد یا خیر. داشتن مجوز آتلیه بسیار مهم می باشد. در زیر به برخی از مزایای داشتن مجوز آتلیه اشاره می شود:
•  عکاس نمی تواند عکس های عروس و فیلم را بدون اجازه شما به عنوان نمونه کار در آتلیه نشان دیگران دهد.
• از فایل های خانوادگی شما به صورت ویژه محافظت می شود.
• امکان لغو مراسم شما توسط مدیر تالار یا باغ وجود نخواهد داشت.

توضیح مهم: طبق قوانین جدید اتحادیه عکاسان و بخشنامه الزام آور اداره اماکن، تالارها و باغهای عروسی موظفند تا کارت مجوز آتلیه را در شب عروسی بررسی کنند و در صورتی که فاقد مجوز مذکور باشند مدیر تالار یا باغ می تواند از ورود پرسنل آتلیه عروس به سالن یا باغ ممانعت کند.

ساخت روایت داستانی از عکس عروس

در عکاسی حرفه‌ای، عکاس می تواند از هر مدلی با روش دلخواه عکس بگیرد. اما در مورد مراسم عروسی و عکس عروس قضیه فرق می کند. زمانی که تکنیک روایت داستانی مطرح می شود باید عکس ها طوری باشند که وقت کسی که در مراسم عروسی حضور نداشته با دیدن عکس ها متوجه شود که به ترتیب در مراسم عروسی چه اتفاقاتی افتاده و روند مراسم چگونه بوده است. در عکس عروس باید توجه کنید که ژست مصنوعی نگیرید چون در اینصورت عکس های جالبی نخواهد شد.

 

بهترین ژست ها برای عروسی

 

عکاس درمراسم عروسی یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر می باشد و در این شب مهم در ۹۹ درصد موارد در کنار شما خواهد بود تا این اطمینان را به شما بدهد که بهترین جشن ممکن را برگزار می‌کنید. خیلی مهم است که شما با عکاس خود حس راحتی کنید چون در این مراسم بیشتر زمان خود را با او خواهید بود. بهتر است عکاسی را انتخاب کنید که صد در صد به کار وی اطمینان دارید.

متمایز بودن دو حرفه حرفه عکاسی و حرفه فیلمبرداری

انتخاب عکاس حرفه ای کا راحتی نیست و به همان نسبت انتخاب فیلمبردار خوب هم سخت می باشد. برخی افراد هر دو کار عکاسی و فیلمبرداری را انجام می‌دهند، اما باید در جریان باشید که این دو مهارت‌های کاملا متفاوتی می باشند. بنابراین باید باید مطمئن شوید که عکاس و فیلمبردار هر دو در زمینه کاری خود تخصص کافی را دارند. برخی از عکاس‌ها و فیلمبردارها نمی نوانند با هم کنار نمی‌آیند و هماهنگی بین آن‌ها زمانبر است. اما برخی دیگر به راحتی و به خوبی باهم هماهنگ هستند و راحت می توانند در کنار هم بدون هیچ گونه مشکلی کار کنند.

سبک کار آتلیه عکس عروس

با دیدن نمونه کارهای عکاس و فیلمبردار می توانید متوجه سبک کار آنان شوید. مثلا می توانید بفهمید که سبک کارهای او مدرن، کلاسیک، سنتی و فانتزی است. در این صورت می توانید بر طبق سلیقه و علاقه شخصی خودتان عکاسی را انتخاب کنید که سبک وی متناسب با سبیقه شما باشد.

مشاوره با مدیر آتلیه عکس عروس

شما می توانید برای عکش از مشاوره و ایده مدیران آتلیه نیز بهره ببرید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تجربه زیاد تیم عکاسی و فیلم برداری نمی تواند تضمین کننده نتیجه کار باشد. شما باید هر آنچه را که برای عکس عروس مد نظرتان است از قبل به آنها بگویید.

عکس عروس 54

انتخاب آتلیه مدرن عکس عروس

خیلی اوقات داشتن سابقه بالا در کاری بسیار مهم و ضروری می باشد اما کافی نیست. یعنی طولانی تر بودن قدمت آتلیه عکس عروس، الزاماً باعث بهتر بودن نتیجه کار نخواهد نمی باشد. گاهی دیده می شود یک موسسه سالیان سال فقط یک نوع تکنیک را در کارش تکرار می کند بدون اینکه چیز تازه ای به آن اضافه کند و خود را با آخرین تکنولوژی های روز دنیا پیش ببرد

نقش عروس و داماد و عکاس

عروس و داماد بازیگرند و عکاس و فیلمبردار کارگردان مراسم هستند بنابراین باید حواستان باشد که کار خود را به کارگردانی بسپارید که به کار وی اطمینان دارید. همچنین خودتان هم با او همکاری داشته باشید تا از نتیجه کار راضی باشید. عکاس‌ها برای تهیه عکش عروس طرح خودشان را دارند. ولی در صورتی که شما پیشنهادی دارید می‌توانید به‌ آن ها بگویید. فقط  توجه کنید که عکس و ژست پیشنهادی به تیپ شما و مدل لباس عروس شما بخورد چون در غیر اینصورت نه تنها عکس خوبی نخواهد شد بلکه خنده دار هم می شود.

سلیقه شما و مد روز در عکس عروس

با مراجعه به آتلیه های عکس عروس متفاوت و دیدن نمونه کارهای مختلف عکس عروس، متوجه می شوید که آتلیه های مختلف تخصص های های متفاوتی دارند. مثلا می بینید که آتلیه عکس عروس اولی عکس هایش بهتر بود ولی آتلیه عکس عروس دومی در فیلمبرداری کارش بهتر بود. وقتی به چنین مسئله ای برخورد میکنید باید مشخص کنید که فیلم بیشتر دوست دارید یا عکس.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =