لباس نامزدی

لباس نامردی

لباس نامزدی

جشن نامزدی از جمله جشن های به یادماندنی برای هر خانم می باشد و خاطره آن برای همیشه در خاطر فرد باقی می ماند و اگر این جشن مطابق میل او برگزار شود و لباسش زیبا باشد، بعدها با به یادآوری این جشن، لبخند بر صورتش نقش می بندد.

لباس نامردی

بنابراین هر فردی تمام سعی خود را می کند که لباس خود را خیلی منجصر به فرد و زیبا انتخاب کند. اما باید در انتخاب لباس این جشن این نکته را مد نظر داشته باشد که همیشه گرانی یک لباس دلیل بر بهتر بودن و زیبا بودن آن نیست. نکته مهمی که در انتخاب هر لباسی برای هر فرد و از جمله لباس نامزدی مطرح است این است که باید هر نوع لباسی متناسب با بدن و چهره‌ آن فرد باشد و بتواند ایراد های اندام او را بپوشاند و قسمت های زیبای اندام او را نمایان تر کند. همچنین نکته دیگر در انتخاب لباس این است که باید نوع و مدل لباس متناسب با نوع مراسم باشد.

این لباس نوعی لباس مجلسی محسوب می شود اما نسبت به لباس های مجلسی دیگر پرزرق و برق تر می باشد و معمولا مدلش هم پیچیده تر می باشد. البته می توان لباس نامزدی را ساده تر هم انتخاب کرد تا بعدها بتوان در مجالس دیگر هم از آن استفاده کرد.

مدل لباس نامزدی براساس هیکل

عروس خانم ها  حتما فرم بدن خود را در نظر بگیرید و سعی کنید لباسی انتخاب کنید که به زیباترین فرم  را به بدن شما دهد و ایرادهای هیکل تان را بپوشاند. در عین حال استایل متناسب با همسرتان داشته باشید. به خاطر داشته باشید که لباس گشاد، اندام تان را بزرگ تر نشان می دهد و لباس خیلی تنگ باعث آزارتان می شود و شما را معذب می کند.

لباس نامزدی

اتواع لباس نامزدی بر اساس اندام

مهم ترین نکته این است که در لباس خود کاملا احساس راحتی کنید. به طور کلی خانم های  قد کوتاه برای انتخاب مدل لباس نامزدی خود بهتر است یک مدل لباس با کمر افتاده و بخشی روی کمر را انتخاب کنند زیرا این مدل لباس می تواند شما را از آنچه که هستید، بلندتر نشان بدهد. مدل لباس پرنسسی برای خانم های  قد کوتاه که درشت و چاق هستند، بسیار خوب است.

مدل لباس و پیراهن های بزرگ و پف کرده می تواند برای عروس خانم های  قدبلند موثر باشد. مدل لباس های بسیار باریک و تنگ ممکن است شما را از آنچه که هستید نیز بلندتر نشان بدهد. برای ایجاد تعادل مناسب، یک پیراهن با دامن کلوش، اما نه خیلی پف و کلوش یا دامنی که جلوی صافی دارد و با پارچه تزیین شده یا پشت شلوغ و کارکرده ای دارد را انتخاب کنید.

مدل لباس با بالاتنه کوتاه و خط کمر بالا که با یک دامن به شکل خطی یا دامن راسته همراه شده باشد، بهترین انتخاب برای خانم هایی است که نیم تنه های بلند دارند. هر مدل دامن با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، که قسمت پایین بدن را زاویه دار کند، کمر را بلندتر نشان می دهد. دامن هایی به شکل خطی، کمتر از دامن های پف کرده در کمر، به حجم کمر می افزایند و برای خانم هایی که نیم تنه کوتاه دارند، مناسبت ترند

لباس پر زرق و برق بهتر است یا ساده 

موضوع مهمی که در مرحله انتخاب لباس برای جشن نامزدی مطرح می شود این است که آیا بعد از مراسم نامزدی، جشن عقد هم وجود خواهد داشت یا اینکه فقط یک عقد محضری ساده در پیش خواهد بود. همچنین باید به فاصله بین جشن نامزدی و جشن عروسی هم توجه کرد. اگر هدف فقط برگزاری جشن نامزدی است، در اینصورت برای انتخاب لباس نامزدی می توان آزادتر عمل کرد و می توان یک لباس پر زرق و برق تر انتخاب کرد. اما اگر فاصله بین جشن نامزدی و عروسی زیاد نباشد، می توان لباس را ساده تر انتخاب کرد.

لباس نامردی

رنگ لباس نامزدی

از جمله فاکتورهایی که باید در انتخاب لباس برای جشن نامزدی به آن توجه کرد رنگ لباس می باشد. بهتراست در مراسم نامزدی از رنگ های سفید، شیری، نباتی روشن و کرم برای لباس نامزدی استفاده نشود، چون در اینصورت خیلی شبیه به لباس عروس می شود. توصیه می شود تا جای ممکن شباهت های لباس نامزدی و عروسی کمتر باشد. بعضی ها ممکن است در لباس نامزدی از رنگ سال استفاده کنند و برخی دیگر از رنگ های روشن و ملایم مثل صورتی، گلبهی، آبی، یاسی و … . و بعضی دیگرهم رنگ های تند مثل قرمز، آبی نفتی، سبز کله غازی و … استفاده کنند.

انتخاب هر کدام از این رنگ ها باید متناسب با رنگ پوست هر فرد باشد. در صورتی هم که دوست دارید بین  لباس شما و همسرتان تناسبی وجود داشته باشد، مثلا رنگ پیراهن داماد همرنگ لباس شما باشد یا رنگ کت و شلوارش تیره تر از لباس شما باشد، باید رنگی را انتخاب کنید که به هر دوی شما بیاید و برازنده باشد. از پوشیدن رنگ های فانتزی مثل سبز یا نارنجی و فسفری خودداری کنید، اگر چه رنگ های این چنینی باعث درخشش شما در جشن می شوند اما خیلی زود باعث دلزدگی شما می شوند. علاوه بر این دیگر نمی توان از آن لباس در مجالس دیگر استفاه کرد و ممکن است در عکسها هم نمود جالبی نداشته باشند.

قد لباس نامزدی

اینکه لباس مراسم نامزدی کوتاه یا بلند باشد هم بسیار مهم است.

دقت داشته باشید که لباس عروسی معمولا بلند و دنباله دار است بنابر این بهتر است دور لباس دنباله دار را خط بکشید.

پوشیدن لباس های بسیار کوتاه هم توصیه نمی شود. لباس نامزدی باید خیره کننده ولی با شکوه باشد.

ظاهر شیک خود را با یک کفش پاشنه بلند تکمیل کنید.

از پوشیدن کفش های بسیار بلند و آزار دهنده هم خودداری کنید.

امشب همه نگاه ها متوجه شما و لباس تان است.

اولین اصل مهم در انتخاب لباس نامزدی راحت بودن آن است.

یک لباس مناسب باید در عین ظرافت، راحت باشد

لباس نامزدی

تفاوت های لباس نامزدی و عقد

لباس مناسب برای جشن عقد کمی با لباس نامزدی متفاوت است. برای لباس عقد، بهتر است رنگ لباس تان روشن باشد. معمولا نباتی، صورتی و آبی روشن کاربرد بیشتری دارند. به هر حال باز هم توصیه می شود از لباس سفید اجتناب کنید. دامن لباس عقد بهتر است بلند باشد و کمی پفی یا چین دار. در واقع چیزی بین لباس عروسی و لباس نامزدی. حریر و تور و گیپور از چیزهایی هستند که معمولا در لباس عقد کاربرد دارند. در مراسم عقدکنان می توانید از زیورآلات ظریف و سبک هم استفاده کنید اما خیلی زیاده روی نکنید. اگر دوست دارید می توانید دستکش تور بلند یا چتر توری هم همراه داشته باشید

مزون موطیو مدا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شانزده =