,

مزون لباس عروس در تهران

مزون لباس عروس در تهران

مزون لباس عروس در تهران

مزون لباس عروس در تهران : شاید اسم‌ پارچه ‌های مختلف لباس عروس برای شما آن‌قدر نا‌آشنا و سخت بوده که به خود گفته‌اید برای یادگیری آن‌ها مجبورم قبل از مراسم عروسی یک زبان خارجی یاد بگیرم. رفتن به مزون لباس عروس در تهران برای خرید لباس عروس برای خیلی‌ها با وحشت و اضطراب همراه است. با لباس زیر جلوی فروشنده می‌ایستید و او شما را با کلماتی که هرگز نشنیده‌اید بمباران می‌کند. به همین دلیل ما سعی کرده در این‌ مقاله لیستی از اسامی پارچه های لباس عروس را بیاوریم هر چه با این کلمات آشناتر باشید بهتر می‌توانید لباسی را که مناسب شما باشد انتخاب کنید.

چه پارچه هایی برای دوخت لباس عروس  در تهران به کار میروند

۱-شیفون

مزون لباس عروس در تهران

یکی از مناسب‌ترین و رایج‌ترین اقسام پارچه برای لباس عروس هایی که دامن بلند یا چند لایه دارند، پارچه شیفون است که حالت مات، سبک و حریر مانند دارد و مناسب برای انجام کار دست یا دانتل دوزی روی پارچه در مزون لباس عروس  ها   مورد استفاده قرار میگیرد

۲-توری

مزون لباس عروس در تهران

این یکی زیاد هم سخت نیست و شما ‌آن را می‌شناسید. بافت این پارچه باز است و معمولا فقط در بخشی از لباس عروس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر به درستی سجاف بخورد می‌توان کل لباس را با آن دوخت.

۳-دانتل

مزون لباس عروس در تهران

قسمت گیپوری، پرکار و سنگ‌دوزی لباس عروس معمولا از دانتل است؛ در واقع پارچه‌ای لوکس و تجملی است که یا به صورت کامل برای بالا تنه به کار می‌رود یا به صورت تکه دوزی روی قسمت‌های مورد نظر دوخته می‌شود.

۴-ابریشم

مزون لباس عروس در تهران

این پارچه سابقه طولانی در دوخت لباس عروس  در مزون لباس عروس در تهران دارد و یکی از مرغوب‌ترین و البته گران‌ترین اقسام پارچه است. پارچه ابریشم در عین مرغوبیت بسیار حساس و آسیب پذیر است پس باید هنگام دوخت یا در طول مراسم و عکاسی تمام حواس خود را جمع کنید تا پارچه شما آسیب نبیند. پارچه ابریشم به دلیل جلوه و زیبایی که دارد، بیشتر برای دوخت لباس عروس‌های ساده  از طرف مزون لباس عروس در تهران پیشنهاد  می‌شود.

۴-پارچه لباس عروس گیپور

از رایج ترین پارچه هایی است که در دوخت لباس عروس استفاده می شود .از این نوع بیشتر در آستین و بالاتنه لباس استفاده میشود .

۵-تور خال‌دار/نقشدار

مزون لباس عروس در تهران

در کنار تور ساده، تور طرحدار و خالدار هم وجود دارد که برای لباس‌هایی با بالا تنه ساده مناسب است. تورهای طرحدار تا حدودی شبیه پارچه دانتل هستند با این تفاوت که نقش و نگار در بافت تور است و بر خلاف دانتل برجسته نیست؛ به همین دلیل اختلاف قیمت زیادی بین تور و دانتل وجود دارد.

لوازم تزیینی لباس عروس در مزون لباس عروس در تهران

معمولا کمتر لباس عروسی پیدا می‌شود که صاف و ساده و بدون هیچ تزیینی دوخته شده باشد. لوازم تزیینی روی لباس عروس به‌شدت متنوع هستند. برای تزیین لباس یا از هنرهای دستی استفاده می‌کنند و یا از وسایل تزیینی آماده که در خرازی‌ها و پارچه‌فروشی‌ها پیدا می‌شود. تزیین لباس عروس معمولا مرحله نهایی کار است.

**سنگ‌دوزی

برای سنگ‌دوزی، اول باید طرح را روی لباس عروس پیاده کنند. بعد روی این طرح را ملیله، ملیله شکسته، پولک و منجوق، مروارید، سِرمه و وسایل تزیینی دیگر می‌دوزند. سنگ‌های تزیینی و نگین‌هایی که روی لباس عروس به‌کار می‌روند، دو نوع هستند. نوع سوراخ‌دار که دوختنی است و نوع چسب‌دار که با اطو یا چسب حرارتی باید روی لباس چسبانده شود. بسته به نوع طرح می‌توان از نگین‌های رشته‌ای هم استفاده کرد.

مزون لباس عروس در تهران

**گل

گل یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین تزیینات روی لباس عروس است. کسی که روی لباس عروس کار می‌کند، ممکن است با تور، پارچه یا حریر گل درست کند یا از گل‌های آماده استفاده کند. گل‌های آماده در شکل و اندازه‌های مختلف وجود دارند. بعضی از آنها از پارچه‌های لطیف و بعضی دیگر از پارچه‌های خشک با آهار زیاد درست می‌شوند. معمولا کنار گل‌ها از رشته‌های مروارید، شکوفه، یا روبان استفاده می‌شود.

**پنل آماده

پنل‌های آماده گاهی یک طرح کامل یک تکه هستند و گاهی از دو یا چند تکه تشکیل شده‌اند، اما در هر صورت کل پنل با هم فروخته می‌شود. این پنل‌ها دو نوع هستند: یا از دانتل و گیپور درست شده‌اند یا اینکه فقط از سنگ و نگین تشکیل شده‌اند.

مزون لباس عروس در تهران

**استفاده از پارچه، تور یا حریر

در بعضی لباس عروس‌ها از خود پارچه برای تزیینش استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال جمع‌کردن، پلیسه‌کردن یا گل درست کردن از لایه رویی لباس یا دامن که بسته به نوع طرح از حریر، تور یا پارچه استفاده می‌شود.

**گیپور یا دانتل

استفاده از گیپور یا دانتل یکی از محبوب‌ترین و شیک‌ترین روش‌های تزیین لباس عروس است. گیپور و دانتل را هم در پارچه‌فروشی‌ها می‌فروشند و هم در خرازی‌ها. بیشتر پارچه‌فروشی‌ها گیپور یا دانتل‌هایی را که انتهای توپ‌شان است، به صورت نوارهای متری جدا می‌کنند و می‌فروشند. این کار برای طرح‌هایی خوب است که قرار است در آن از گل‌های دانتل به‌صورت تکه‌تکه استفاده شود. این نوارها را خرازی‌ها هم دارند.

اگر های لباس عروس به پیشنهاد مزون لباس عروس در  تهران

**اگر لباس ایده‌آل خود را در مزون لباس عروس در تهران  پیدا كردید و خریدید به هیچ وجه دیگر لباس‌ها را پرو نكنید. بعد از خرید لباس می‌توانید به سراغ خرید كفش و… بروید.
**اگر شما  بازوها و سرشانه‌های بزرگ و قطوری دارید، نباید لباس مدل دکلته را سفارش دهید. در عوض لباس‌تان یا آستین کوتاه یا آستین حلقه‌ای باشد.
**اگر عروس خانم ها می‌خواهند ظاهر بهتری داشته باشید بهتر است از مدل ماهی استفاده کنید.
مزون لباس عروس در تهران
**اگر  قصد دارید که  بالاتنه‌تان را کلا جمع‌وجورتر کنید و ظریف ‌تر به نظر برسید باید لباسی با نیم‌تنه گن شکل و تنگ و دامنی را که از کمر پف ‌دار است، برگزینید.
**اگر سلیقه شما در هیچ یک از دسته‌های بالا قرار نمی‌گیرد، بهتر است سراغ این مدل ساده و کشیده بروید، زیرا بر بیشتر اندام‌ها می‌نشیند و ظرافت یک عروس را نشان می‌دهد.
**اگر بازوها و سرشانه های بزرگ و قطوری داشته یا کمی قوز دارید، نباید لباس مدل دکلته را سفارش دهید. بهتر است از لباس آستین حلقه ای یا آستین کوتاه استفاده کنید.
**اگر پایین تنه تان بزرگ است باید به دنبال لباس هایی که از زیر سینه گشاد می شوند، باشید
**اگر قصد دارید  برجستگی های اندام خود را نشان دهید، بهتر است از مدل ماهی استفاده کنید.
**اگر  عروس خاتم ها هم در هیچ یک از دسته های بالا قرار نمی گیرد، بهتر است سراغ یک مدل ساده و کشیده بروید زیرا بر بیشتر اندام ها می نشیند و ظرافت یک عروس را نشان می دهد.

بهتر است از آرایشگر خود بخواهید که

مزون لباس عروس در تهران

پیشنهاد مزون لباس عروس در تهران به عروس خانم ها این است که همان دقتی که در انتخاب مدل لباس و تاج و تور عروس خود به خرج ‌می‌دهید؛بیشتر و عمیق تر باید در انتخاب آرایشگاه ، نوع آرایش و مدل موی خود نداشته باشید چون اهمیت آنها در زیبایی و جلوه شما بیشتر نباشد، کمتر نیست.
برای بهترین انتخاب نکات ریزی وجود دارد که ‌می‌توانید مدنظر داشته باشید.هنگام مراجعه به آرایشگاه در کنار آلبوم‌های عروس از آرایشگر بخواهید که مدل‌های قبل و بعد را ببینید و قضاوت اصلی را براساس آن مدل‌ها انجام دهید.اطلاعات درستی درباره مراسم خودتان به آرایشگر بدهید مثلا ساعت مراسم، عکاسی در محیط  داخلی و خارجی، محل برگزاری مراسم و….؛ همه این اطلاعات در تصمیم آرایشگر برای نوع آرایش و مواد آرایشی که به کار ‌می‌برد نقش دارد.

بایدها و نبایدهای آرایش عروس

 

مزون لباس عروس در تهران

**میکاپ خود را قبل عروسی تست کنید

۳ تا ۵ هفته قبل از جشن عروسی نزد آرایشگر خود بروید و از او بخواهید تا آرایشی را که انتخاب نموده اید بر روی صورت شما امتحان کند . هر آنچه برای آرایش عروسیتان می پسندید را به آرایشگر خود بگویید مثلا اگر آرایش برنزه را دوست دارید ، به او بگویید تا رنگ های مختلف را روی صورت تان امتحان کند تا بتواند بهترین رنگ کرم پودرمناسب با پوست شما را شناسایی کند.

**چشم ها یا دهان را در آرایش عروس انتخاب کنید

قانون پایه ای آرایش این است که روی چشم یا دهان خود تمرکز کنید. کار کردن زیاد روی هردو باعث می شود صورتتان مسخره دیده شود. اگر تصمیم دارید چشم هایتان را زیاد آرایش کنید بهتر است از رنگ های ملایم برای لب ها استفاده کنید.

**آرایش با رنگ پاش

باید گفت این تکنولوژی در آرایش مخفی نگه داشته شده و از آن تنها برای آرایش مدل ها و ستارها استفاده می شود . این در واقع یک آرایش است که بر روی پوست با استفاده از رنگ پاش ( یک دستگاه تفنگ بادی ) استفاده می شود که این به جای استفاده از اسفنج ها و برس های اسپریی می باشد. با کمک آن یک لایه نازک از آرایش به صورتی کاملا مات روی پوست به وجود می آید و بعد از آن ادامه آرایش کردن بر روی آن بسیار آسان می شود و باید گفت این روش به دلیل تماس نداشتن مستقیم دست با پوست یک روش کاملا بهداشتی می باشد.

**در روز تست میکاپ لباس سفید بپوشید

در روزی که برای امتحان مدل آرایش خود می روید ، حتما لباس سفید بپوشید تا بتوانید رنگ آرایشتان را با لباس سفید ببینید و تشخیص دهید مدل آرایشتان در کنار لباس سفید مناسب است یا نه. حتما چند عکس بدون فلش از خودتان بگیرید تا بهتر بتوانید مدل آرایشتان را در کنار لباس سفید تشخیص دهید و یک مدل زیبا انتخاب کنید.
مزون لباس عروس در تهران

**آنچه می پسندید قبل از میکاپ به آرایشگرتان بگویید

اگر دوست ندارید هنگامی که در روز عروسی و بعد از میکاپ چشم هایتان را باز کردید، ازمدل آرایش خود ناراضی باشید به آرایشگر خود بگویید چه چیزی را دوست دارید یا از چه شیوه آرایشی بیزارید چون او شما را نمی شناسد، از علایق و شخصیت تان بی خبر است پس تنها مبنای کار خود را اعتماد بر آرایشگر قرار ندهید و هر آنچه می پسندید قبل از میکاپ به او بگویید.

**تفاوت رنگی پوست صورت و بدنتان را از بین ببرید

برای اینکه ظاهری طبیعی و یکدست داشته باشید باید بعد از آرایش چهره تان از کرم پودری که برای صورت خود استفاده نموده اید به گردن و حتی شانه هایتان بزنید تا تفاوت رنگی با صورتتان نداشته باشد ، در غیر اینصورت ظاهری غیر طبیعی خواهید یافت.
مزون لباس عروس در تهران

**اصلاح عیوب  صورت

همانطور که از نام آن پیداست، در این مرحله از آرایش عروس باید تمامی عیب های صورت عروس را با استفاده و بهره گیری از انواع سایه ها از بین برد . این که شما به سلیقه و انتخاب خود و با توجه به مدلی که به چهره ی شما می آید می خواهید گونه های چاق خود را به استخوانی تبدیل کنید ، صورت گرد را به شکل  بیضی درآورید و یا بینی کوچک را به بزرگ تبدیل کنید فرق می کند.در کل باید گفت اصلاح کردن عیب های صورت کار بسیار آسانی است و باید گفت مهمترین نکته در کسب موفقیت در این مرحله این است که عروس از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.

مزون موطیو – مدا 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 10 =